Dicséretek

A hegyek és a völgyek énekeljék feltámadásodat Krisztus!

Tanulmányok

Folyamatban

2012. január 12., csütörtök

Kenneth Copeland - Emlékezz meg Isten kegyelméről


Erről emlékezem meg, azért van reménységem. Az Úr kegyelmessége az, hogy még nincsen végünk; mivel nem fogyatkozik el az Ő irgalmassága! Minden reggel meg-megújul; nagy a Te hűséged!
- Jeremiás Siralmai 3:21-23
                       
Isten hűséges. Irgalommal teljes. Minden reggel megújul a kegyelme. Hívőként ezt mind tudod. De csak tudni nem elég.

Ahhoz, hogy a javadra szolgáljon, az emlékezetedbe kell idézned. Újra és újra emlékeztetned kell magad erre, hogy lángra lobbanjon a reménységed, és felgerjedjen a hited.

Tehát tűzd ki célul, hogy minden reggel emlékezteted magadat Isten hűségére. Emlékeztesd magad a kiváltságaidra Jézusban.

Mik ezek a kiváltságok? A 103. zsoltár elmondja nekünk:

1. Isten megbocsátja minden bűnödet.
2. Meggyógyítja minden betegségedet.
3. Megmenti életedet a pusztulástól.
4. Kegyelemmel és irgalmassággal koronáz meg.
5. Jóval elégíti meg a szádat, hogy az ifjúságod megújuljon, mint a sasé.
6. Igazságot cselekszik, és ítéletet érted, az elnyomás ellen. Szabaddá tesz téged.
7. Megismerteti veled az útjaid.
8. Könyörülő és irgalmas veled a szükség idején.

Tűzd ki célul, hogy idén minden reggel megvallod ezeket a dolgokat az Úrnak. Állj meg előtte imádságban, és emlékezz meg az irántad való kegyelméről. Ne hagyj fel ezzel, és az év végére erősebb leszel a hitben és nagyobb bizalmad lesz Isten szeretetében, mint valaha.

Ne elégedj meg azzal, hogy ismered Isten áldásait. Emlékezz meg róluk minden nap, és figyeld, hogyan válnak élővé benned!

Igei olvasmány:  Zsoltárok 103:1-17


Keresztények a tűzvonalban


Munkatáborokra ítélik, vagy lemészárolják őket

A 21. században Nigériában lemészárolják, Észak-Koreában munkatáborokra ítélik, Kínában még mindig sokan a földalatti egyházban élik hitüket.

2011-ből 10 megrendítő és elgondolkodtató sztorit idézünk fel. Csak azt kívánhatjuk: bárcsak soha ne fordulna újra ez elő, s 2013 elején ne kelljen majd ilyen történetekkel megemlékezni a megalázottakról és a megalázókról.

Pakisztán: a kabinet keresztyén tagját lelőtték
A hivatalos nevén Pakisztáni Iszlám Köztársaságnak nevezett közép-ázsiai ország mai fővárosában, Iszlámábádban 2011. március 2-án ismeretlen fegyveres banditák lelőtték a szövetségi kormány kisebbségi ügyekért felelős miniszterét, a keresztyén Shahbaz Bhattit. Ennek oka az volt, hogy kritikusan mert nyilatkozni az országszerte széles körben ellenzett, s felülvizsgálatra érett „blaszfémia-törvény” ellen. Az országban 1986-ban vezették be az istenkáromlást elítélő blaszfémia-törvényt, ami életfogytiglani börtönnel vagy halállal torolja meg a Korán és Mohammed próféta megsértését. Ez az törvény többször is ürügyet szolgáltatott keresztyének megtámadásához és megöléséhez. Iszlám szélsőségesek, a pakisztáni talibánok és Al-Kaida-tagok gyakran hagynak a gyilkosság helyszínén olyan levelet, amiben közlik: így hal meg mindenki, aki vét a blaszfémia törvény ellen. A miniszter elleni merényletet azután követték el, hogy testőrei megölték a pundzsábi kormányzót, Salman Taseert, mivel védelmébe vette Asia Bibi pakisztáni keresztyén nőt, akit elsőként ítéltek halálra az iszlám köztársaságban blaszfémia vádjával.
A minisztert akkor támadták meg, amikor a kormányzati negyedben élő anyja otthonából éppen kijött, s kocsiba szállt, hogy a szövetségi kabinet ülésére menjen. Ekkor támadói 25-30 lövést adtak le kocsijára. A kormány ugyan már korábban testőröket rendelt ki védelmére, de éppen ekkor – milyen különös! - azok nem voltak mellette. Az említett két szervezet vállalta a felelősséget a támadásért, amint a helyszínen talált levélből kiderült. Korábban néhány interjúban a keresztyén miniszter kijelentette: Salman Taseer volt haláláig a szélsőségesek célpontja, utána tisztában volt azzal, hogy ez a célpont ő lesz. De ezt vállalta, s életét Istennek ajánlotta, mint aki tudja, hogy előbb-utóbb őt is elérik a gyilkos golyók. Ez be is következett 2011. március 2-án. Negyvenhárom éves volt. Haláláig azon fáradozott, hogy korrektül és félelem nélkül éljenek egymás mellett a keresztyének, a hinduk, a szikhek és a párszik, valamint a muszlimok. Elkötelezett emberjogi küzdelmére külföldön is felfigyeltek, s nagyra értékelték. 2004-ben Finnországban a Nemzetközi Vallásszabadság Díjjal tüntették ki. 2010 szeptemberében Vatikánban még arról tájékoztatta a katolikus egyházfőt, mennyi pozitív kezdeményezés van hazájában a vallási közösségek békés együttélésének előmozdítására. Nem véletlen, hogy a Vatikán ezután „az erőszaknak ezt a borzalmas tettét” szokatlanul kemény hangon ítélte el, és egész Pakisztán szempontjából súlyos veszteségnek minősítette Shahbaz Bhatti halálát.

Irán: halálos ítélet a lelkészre
A közel-keleti iszlám köztársaságban, Iránban Yousef Nadarkhani „hitehagyóvá, aposztatává” vált a közfelfogás szerint, mivel elhagyta az iszlám vallást, és keresztyén hitre tért. Bár a bíróság elismerte, hogy soha nem volt iszlám hitét gyakorló muszlim. A hatóságok 2009 októberében vették őt őrizetbe szülővárosában, Rasht-ban, mondván: bírálta az iráni iskolákban működő vallásos osztályokat. Miután bűnösnek találták a hitehagyás vádjában is, ezért halálos ítéletet kértek reá. Formálisan nemi erőszak és zsarolás miatt ítélték el. Nadarkhani jó tíz éve tért keresztyén hitre, azóta protestáns házi istentiszteleti közösséget vezet. Az iráni hatóságok rá akarták kényszeríteni, hogy térjen vissza az iszlámra, s megpróbálták megfélemlíteni. Feleségét, Fatimeht 2010. júniusában négy hónapra őrizetbe vették. Csaknem ezzel egy időben ügyvédjét „az iszlám rendszer elleni tevékenység és propaganda” vádjával kilenc év börtönre ítélték.
2010 szeptemberében halálra ítélik, s miután a Legfelső Bírósághoz fellebbezett, ügyét újra vizsgálni kezdték azzal a kérdéssel kapcsolatban, hogy 15. és 19. éves kora között valóban muszlim volt-e. Az iszlám törvények szerint ugyanis a 15. életév a nagykorúság időpontja. 2011. szeptember végén azt vallotta a bíróságon, hogy soha nem volt hithű muzulmán. Nadarkhani a bírák előtt is keresztyén hitéről tett bizonyságot: „Isten Igéje szerint el kell viselnünk hitünkért a nehézségeket és megaláztatást. Keresztyén hitünk mit sem ér, ha megfeledkezünk erről, és a szenvedést nem viseljük isteni türelemmel”. Az ítélet nagy felháborodást váltott ki az USA-ban és az EU-ban. A CSI, azaz a Nemzetközi Keresztyén Szolidaritási Szervezet és maga Hillary Clinton amerikai külügyminiszter is élesen bírálta az eljárás miatt Teheránt. A CSI nemrég újabb tiltakozó akciót indított facebookon, melyhez az évek óta rács mögött élő lelkész kiszabadítását követelőkhöz már 11 ezren csatlakoztak. A döntés Szajíd Ali Khamenei ajatollah kezében van…

Békefy Lajos
Forrás: compassdirect.org; christianheadlines.com; christianpost.com; christiannewswire.com

Meggyógyultunk


Aki a mi bûneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bûnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: Akinek sebeivel gyógyultatok meg. — 1PÉTER 2,24.

Évekkel ezelõtt elhoztak egy asszonyt az egyik alkalomra. Akkor már négy éve nem tudott járni,és az orvosok azt mondták, soha többé nem is fog.

Leültem mellé,és kinyitva odatettem az ölébe a Bibliámat. Azt mondtam:„Kérlek, olvasd el hangosan ezt a verset.”Õ hangosan elolvasta az 1Péter 2,24-et. Amikor befejezte azzal,hogy:„…Akinek sebeivel gyógyultatok meg”, megkérdeztem tõle:„A gyógyultatok meg múlt,jelen,vagy jövõ idõben van?”

Sosem fogom elfelejteni, milyen hatást váltott ki belõle. „A gyógyultatok meg, az múlt idõ” — kiáltotta. „Ha pedig mi meggyógyultunk, akkor én is meggyógyultam!” Egy gyermek lelkesedésével és egyszerûségével fogadta el Isten Igéjét — nekünk is így kell tennünk. Isten pontosan így mondja ezt az Õ Igéjében. Nem ígéri, hogy meg fog gyógyítani minket, mert már gondoskodott a gyógyulásunkról, majdnem kétezer évvel ezelõtt! A gyógyulás olyan valami, ami már megvan nekünk Krisztusban. Az asszonynak felragyogott az arca, felemelte a kezét, és azt mondta: „Dicsõség Istennek! Ó, Uram, úgy örülök, hogy meggyógyultam! Uram, úgy örülök, hogy újra tudok járni! (Pedig akkor még egy lépést sem tett.) Úgy örülök, hogy el tudom látni magamat…” „Kelj fel és járj!” — mondtam. Õ meg talpra ugrott! Dicsõség az Úrnak!

Megvallás: Az Õ sebeivel mi MEGGYÓGYULTUNK. Ha mi meggyógyultunk, akkor én is meggyógyultam. Én egészséges vagyok. A gyógyulás az enyém. Az enyém, most!

Január 12.

A szív és a száj


Mert szívvel hiszünk a megigazulásra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre.
— RÓMA 10,10.

Az ember mindig szívvel hisz,és szájjal tesz vallást az üdvösségre.Amikor hiszel valamit a szívedben és megvallod a száddal,akkor az valósággá válik számodra.

A hit általi megvallások teremtenek valóságokat!

A Zsidó 9,12. például azt mondja: „És nem bakok és tulkok vére által,hanem az Õ tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe,örök váltságot szerezve.”Jézusnak sohasem kell ezt újra megtennie;megtette egyszer és mindenkorra.A Róma 10,10.pedig elmondja nekünk, hogyan kaphatjuk meg ennek az üdvösségnek a valóságát: hisszük a szívünkkel — a belsõ emberrel — a szánkkal pedig vallást teszünk róla.


Olykor,ha az Írásokban olvasod ezeket:„Krisztusban”, „Õbenne” és „Akiben”, talán nem úgy látod, mintha valóság lenne, amit az igeversek állítanak.De ha elkezded megvallani (mert valóban hiszed Isten Igéjét a szívedben):„ez már az enyém,ez már megvan”,akkor valóságossá válik a számodra. A szellemi világban ez már valóságos.Te viszont azt akarod,hogy a fizikai világban is valóságos legyen,ahol most élsz.


Megvallás:A szívemmel hiszem Isten Igéjét, a számmal pedig megvallást teszek ígéreteirõl és rendeleteirõl.Hitem megvallásai teremtik meg ezeknek az ígéreteknek és rendeléseknek a valóságát az életemben.Az vagyok,amit Isten mond rólam, most!Birtokolom mindazt,amit Isten mond,hogy az enyém,most!


Január 11.